Przejdź do treści
Strona główna / Bułgaria

Bułgaria

Bułgaria – Wakacje Last Minute, Wczasy Super Last Minute, LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Bułgaria – Polecane wycieczki LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Bułgaria

Wakacje w Bułgarii to gwarantowana pogoda a ceny bardzo niskie. Bułgaria od kilku lat to wakacyjny hit wśród polskich turystów. Kurorty, z których słynie Bułgaria, to Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski. Atrakcje Bułgarii, sprawiają, że jest to kraj dla rodzin z dziećmi, ale także dla osób szukających rozrywek.

Wakacje i wczasy w Bułgarii

Wakacje w Bułgarii to gwarantowana pogoda a ceny bardzo niskie. Kurorty, z których słynie Bułgaria, to Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski. Obecnie jest szeroki wybór hoteli w tych kurortach, a oferty Bułgaria Last Minute posiadają przystępne ceny. Gdy jedziemy na wczasy do Bułgarii z dziećmi można wykupić ofertę All Inclusive w pięknych ośrodkach wypoczynkowych. Coraz większą popularnością cieszą się wycieczki objazdowe do Bułgarii, które uwzględniają w programie zwiedzanie Nesebyru, Warny czy Sofii. Nieco droższe wczasy Bułgaria All Inclusive, bardziej komfortowe, czy wczasy w Bułgarii z niepełnym wyżywieniem – wybór należy do was.

Wczasy Bułgaria – gdzie jechać?

Szczególnie przez osoby młode i szukające rozrywek, najczęściej wybieranym miejscem na wczasy w Bułgarii jest Słoneczny Brzeg. Słoneczny Brzeg jest często wybierany na wakacje w Bułgarii z dziećmi ze względu na duży wybór hoteli z Aquaparkami. Osoby lubiące zwiedzać mogą się wybrać stąd na jednodniową wycieczkę do Stambułu czy zobaczyć pełen zabytków Nessebar. Wypocząć można także w miejscowościach: Święty Włas, Primorsko, Rawda, Burgas, Pomorie, Sozopol, Kiten, Lozenets, Duni czy Chernomorets.
Złote Piaski to drugi popularny region na spędzenie wakacji w Bułgarii. Znajdziemy tu piaszczyste plaże, dyskoteki, kasyna i hotele z ofertą All Inclusive umiejscowione w najbardziej znanych kurortach nadmorskich. W porównaniu ze Słonecznym Brzegiem, w Złotych Piaskach jest trochę spokojniej. Znajduje się tutaj więcej zieleni i ścieżek spacerowych, dlatego ten region polecamy jest na wakacje dla rodzin z małymi dziećmi. W St. Konstantin i St. Elena znajdują się baseny termalne.

Pogoda w Bułgarii

Bułgaria słynie ze znakomitej pogody i przyjemnych temperatur w sezonie turystycznym. Pogodę w Bułgarii warunkuje klimat, który w tym kraju jest umiarkowany, suchy i raczej ciepły. Zdecydowanie bardziej wilgotniejszy (podzwrotnikowy) nad samym morzem. A kiedy lecieć do Bułgarii, aby móc korzystać z hotelowych basenów czy wypoczywać na plaży? Nieco śródziemnomorski charakter sprawia, że sezon turystyczny trwa tu od maja do października. Temperatura wody w Morzu Czarnym w Bułgarii ma od 16 do 23˚C. W pozostałych miesiącach temperatura jest również dość przyjemna. Styczeń jest najzimniejszym miesiącem na wybrzeżu. W górach występują największe opady śniegu, co przy niskich temperaturach stwarza idealne warunki do uprawiania sportów zimowych.

Hotele All Inclusive w Bułgarii

Polecane regiony w Bułgarii

Błagojewgrad, Słoneczny Brzeg, Złote Piaski.