Przejdź do treści
Strona główna / Turcja

Turcja

Turcja – Wakacje Last Minute, Wczasy Super Last Minute, LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Turcja – Polecane wycieczki LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Turcja

Turcja, choć jako kraj odległy nam kulturowo jest jednym z najchętniej wybieranych przez polskich turystów kierunków na wakacyjne wyjazdy. Turyści lubią tam wypoczywać z uwagi na ciepły klimat, znakomitą infrastrukturę hotelową oraz bogactwo atrakcji turystycznych.

Wakacje i wczasy w Turcji

Turcja to różnorodność klimatu i ukształtowania terenu, mozaika cudów natury. Góry, jeziora, turkusowe morza, zaciszne zatoczki oraz prawdziwe cuda natury, m.in. Istambuł, wapienne tarasy Pamukkale czy księżycowa Kapadocja. Dlatego wypoczynek w Turcji warto połączyć ze zwiedzaniem tych pięknych miejsc. Turcja to kraj kontrastów, gór, lazurowego morza i orientalnych smaków. To wyjątkowa turecka gościnność, przyjaźń, tolerancja i otwartość. Turcja jako kraj na styku Europy i Azji – trochę europejski, trochę egzotyczny stanowi raj turystyczny latem, ale i w środku zimy (stoki narciarskie).

Wczasy Turcja – gdzie jechać?

Wczasy w Turcji to relaks na pięknych plażach oraz wypoczynek z wykorzystaniem bogatych ofert hoteli. Hotele to rozległe resorty, gdzie wiją się kompleksy basenowe, najróżniejszej wielkości i głębokości oraz gdzie odbywają się całodzienne animacje. Magnesem przyciągającym na wakacje w Turcji jest bogactwo All Inclusive z różnorodną i smaczną kuchnią regionalną. Wyjazdy do kurortów położonych na Riwierze Tureckiej (Belek, Kemer, Konakli, Manavgat, Side, Alanya, Antalya), na Wybrzeżu Egejskim (Icmeler, Kuasadasi, Bodrum, Didim, Marmaris) lub Wybrzeżu Likijskim (Yaniklar, Calis, Fethiye, Oludeniz) można rezerwować od wiosny do końca jesieni. Z kolei zimą lepiej wybrać się na wczasy do Turcji środkowej, także w opcji Turcja Last MinuteWczasy Turcja All Inclusive, z pełnym wyżywieniem, w hotelu zapewniającym atrakcje dla gości w każdym wieku będą dobrym pomysłem na urlop dla całej rodziny.

Pogoda w Turcji

Kiedy wybrać się na wczasy do Turcji? Wszystko zależy, czy celem jest wypoczynek na wybrzeżu, szusowanie na nartach, czy zwiedzanie. Kto liczy na zetknięcie się z tureckim słońcem, powinien zaplanować wczasy w Turcji od czerwca, gdy temperatury zaczynają przekraczać 30°C. Jednak najgorętszy jest przełom lipca i sierpnia. W tym okresie średnia temperatura wody wynosi 25°C. Aby uniknąć tłumu turystów trzeba przyjechać poza sezonem, a pogoda w Turcji we wrześniu również zapewni dobre warunki do wypoczynku. Temperatura wody pozwoli pływać bez przeszkód do końca października. Dla osób nastawionych na korzystanie z nadmorskich uroków w pełnym słońcu w rejonie wybrzeża Morza Egejskiego od czerwca do września temperatury wynoszą od 25 do 35°C. W miejscach z największymi atrakcjami turystycznym panuje wówczas największy tłok. Wiele zalet mają wczasy poza sezonem, czyli w lutym, w listopadzie czy w grudniu kiedy na wybrzeżu jest niewielu turystów. W tym czasie może być wielu narciarzy na stokach w Turcji. Najlepszy czas na organizowanie wycieczek krajoznawczych, to miesiąc kwiecień. Pogoda w Turcji w październiku jest korzystna dla turystów, którzy cenią sobie piesze wyprawy, gdy temperatura wynosi od 17 do 21°C. Pojawia się w tym czasie nieco opadów. Grudzień jest najbardziej deszczowym miesiącem w roku.

Hotele All Inclusive w Turcji

Polecane regiony w Turcji

Riwiera Turecka, Wybrzeże Egejskie, Wybrzeże Likijskie.