Przejdź do treści
Strona główna / Egipt

Egipt

Egipt – Wakacje Last Minute, Wczasy Super Last Minute, LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Egipt – Polecane wycieczki LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Egipt

Egipt to pustynne państwo położone w północnej części Afryki przy Morzu Śródziemnym. Obecnie jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych. Atrakcje, które co roku przyciągają do Egiptu miliony ludzi z całego świata, to zatopione w piaskach pustyni piramidy i świątynie faraonów oraz krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego, kryjące najpiękniejsze rafy koralowe na świecie.

Wakacje i wczasy w Egipcie

Egipt wyróżnia się całorocznym sezonem turystycznym, a zróżnicowana oferta turystyczna sprawia, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Wczasy w Egipcie organizowane są przez cały rok, dlatego dużą popularnością cieszą się wakacje w Egipcie All Inclusive. Interesujące są również wyjazdy Egipt Last Minute. Wypoczynek w cieniu palm, intensywne kąpiele słoneczne i wodne szaleństwa oferuje nam Riwiera Morza Czerwonego. Natomiast wizyta w Dolinie Nilu to fascynująca podróż w głąb cywilizacji starożytnego Egiptu. W Egipcie można zwiedzać, wypoczywać lub połączyć obie te rzeczy jednocześnie podczas rejsu po Nilu. Obok wczasów na Riwierze Morza Czerwonego ogromną popularnością cieszą się również wycieczki objazdowe po Egipcie, które różnią się pod względem trasy zwiedzania i długością pobytu.

Wczasy Egipt – gdzie jechać?

Egipt powrócił do turystycznych łask. Sprawdza się świetnie na wakacje nie tylko latem, ale też zimą. Zastanawiasz się, gdzie lecieć na wakacje? Taba, Hurghada, Sharm el Sheikh, a może Marsa Alam? To najpopularniejsze kurorty położone po obu stronach Morza Czerwonego w Egipcie. Polskich turystów przyciąga do tego miejsca gwarantowana słoneczna pogoda, plaże oraz luksusowe kompleksy hotelowe dostępne w atrakcyjnych cenach. Kierunek Egipt, to szeroki wybór ofert wyjazdów First Deal, All Inclusive czy Last Minute. W ofercie biur podróży znajdują się ciekawe wycieczki w zróżnicowanych cenach, w zależności od wybranego pakietu. Podróż organizowana jest samolotem do jednych z głównych lotnisk położonych niedaleko kurortów wypoczynkowych.

Pogoda w Egipcie

Jaki miesiąc i pora roku będą najlepsze na planowany wyjazd do Egiptu, aby wczasy okazały się strzałem w dziesiątkę? W Egipcie przepiękna pogoda występuje przez cały rokWakacje w Egipcie będą udane w każdym miesiącu w roku. Najkorzystniejszą porą na podróżowanie do Egiptu jest listopad, grudzień i styczeń, kiedy to temperatury są przyjemne, a opadów jest niewiele. W Egipcie jest wówczas chłodniej, ale znacznie cieplej niż w krajach śródziemnomorskich. Na wczasy do Egiptu miłośnicy upałów, wysokich temperatur powinni lecieć w czerwcu, lipcu, sierpniu czy wrześniu. Najwyższa średnia temperatura w Egipcie w ciągu dnia wynosi 35°C w sierpniu, a najniższa 21°C w styczniu. Temperatura wody w Morzu Czerwonym kształtuje się między 24°C a 30°C.

Hotele All Inclusive w Egipcie

Polecane regiony w Egipcie

Aleksandria, Hurghada, Marsa El Alam, Sharm el Sheikh, Taba.