Przejdź do treści
Strona główna / Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie – Wakacje Last Minute, Wczasy Super Last Minute, LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Wyspy Kanaryjskie – Polecane wycieczki LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie położone nieopodal północno-zachodniego wybrzeża Afryki od dawna są ulubionym miejscem zimowego wypoczynku turystów. Mogą poszczycić się wspaniałą pogodą i słońcem przez okrągły rok. Wyspy Kanaryjskie to miejsce wymarzone na całoroczne wyjazdy po piękną opaleniznę i kąpiele w ciepłym oceanie.

Wakacje i wczasy na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie dzieli się na dwie grupy – wyspy zachodnie: Teneryfa, Gran Canaria, La Palma, La Gomera i El Hierro oraz wyspy wschodnie – największe i najbardziej znane: Fuerteventura i Lanzarote. Największe walory Wysp Kanaryjskich to bogactwo przyrodnicze, różnorodność ukształtowania terenu oraz wyjątkowo łagodny klimat. Na wyspach znajdują się złociste i ciemne plaże, urwiste wybrzeża, stożki wulkaniczne poprzedzielane dolinami i wąwozami, plantacje bananów i aloesu oraz lasy wawrzynowe. Wyspy Kanaryjskie to świetny wybór na wakacje z dziećmi.

Wczasy Wyspy Kanaryjskie – gdzie jechać?

Wyspy Kanaryjskie to wspaniały archipelag, który każdego roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Jedną z głównych gałęzi gospodarki Wysp Kanaryjskich jest turystyka. Wyspy Kanaryjskie zachwycają zróżnicowanym krajobrazem, zjawiskowymi widokami oraz gwarancją dobrej pogody przez cały rok. Najchętniej wybierane kurorty znajdują się na wyspach Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura. Gdzie jechać na Wyspy Kanaryjskie?

Teneryfa – to wyspa bardzo zróżnicowana geograficznie. Na Teneryfie krajobraz jest bardzo zróżnicowany: od złotych plaż, przez lasy, wysokie góry aż po wulkaniczne, księżycowe wybrzeże. Słynie z luksusowych obiektów z mnóstwem atrakcji dla dzieci oraz z rozrywkowych kurortów z zabawą do białego rana. Atrakcje na Teneryfie, to niesamowite parki rozrywki np. Siam Park czy Agua Park. Południowa część Teneryfy jest cieplejsza i mniej wilgotna i tam znajdują się najbardziej znane kurorty: Playa de las Americas i Los Christianos. Aby bliżej poznać życie lokalnych mieszkańców trzeba wybrać wypoczynek na północnym wybrzeżu Teneryfy – np. w Puerto de la Cruz. Atrakcję północy stanowi wulkaniczny szczyt Pico del Teide, najwyższa góra w Hiszpanii. Dookoła szczytu rozciągają się tereny idealne do wspinaczki, a także malownicze krajobrazy Parku Narodowego.

Gran Canaria – to różnorodność krajobrazów i unikalnych mikroklimatów. Jest idealnym miejscem na słoneczne wakacje, niezależnie od pory roku. Gran Canaria, to nie tylko piaszczyste plaże, ale też lazurowe morze, gaje pomarańczowe i malownicze góry.

Lanzarote – wyspa ta słynie z nieco księżycowych krajobrazów oraz wysokich temperatur i czarnych, piaszczystych plaż. Playa Blanca, Costa Teguise i Puerto del Carmen to główne atrakcje turystyczne na Lanzarote. Na wyspie znajduje się Park Narodowy Timanfaya nazywany również Górami Ognia a wizyta w Timanfaya to nieziemskie krajobrazy i niezapomniane wrażenia.

Fuerteventura – wyspa dla miłośników plażowania i sportów wodnych. W okolicy miasta Corralejo rozciąga się rezerwat przyrody Parque Natural De Jandìa z rozległymi wydmami. Niezawodny, silny wiatr umożliwia uprawianie sportów wodnych, a w okolicznych wodach panują świetnie warunki do nurkowania i snorkelingu.

Wakacje Wyspy Kanaryjskie – kiedy jechać?

Wyspy Kanaryjskie mają klimat podzwrotnikowy z dwoma porami roku, czyli krótką porą deszczową i długą porą suchą. Wyspy Kanaryjskie charakteryzują się małymi różnicami temperatur pomiędzy okresem letnim, a zimowym. Na Wyspy Kanaryjskie można wybrać się o każdej porze roku – zarówno latem, jak i zimą, ponieważ o każdej porze możemy się spodziewać prawdziwych upałów. Od października do stycznia wyspy są nawiedzane przez obfite deszcze, jednak temperatury powietrza nadal zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wakacyjna pogoda na Kanarach rozpoczyna się w marcu a kończy w październiku. Klimat na Wyspach Kanaryjskich jest bardzo gorący i suchy, a temperatury wysokie, szczególnie od lipca do września. Natomiast czerwiec i lipiec to najsuchsze i najgorętsze miesiące w roku i bardzo często nie obserwuje się wówczas ani jednej kropli deszczu.

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich

Na Wyspach Kanaryjskich dni są długie i słoneczne o łagodnych temperaturach, bez większych wahań temperatury, a termometry wskazują pomiędzy 19ºC – 24ºC przez cały rok. Każda z wysp charakteryzuje się odmienną temperaturą w ujęciu rocznym, ale średnio nie spada praktycznie nigdy poniżej 17ºC, a w szczycie nasłonecznienie często przekracza 30ºC. Najczęściej wybierany kierunek, to wyspa Fuerteventura i Lanzarote, gdzie latem średnie temperatury wynoszą pomiędzy 27ºC – 30ºC, a na Gran Canarii i Teneryfie temperatury wynoszą ok. 25ºC. W marcu, kwietniu i maju – średnie temperatury wynoszą ok. 20ºC, a jesienią i zimą 17ºC – 19ºC.