Przejdź do treści
Strona główna / Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie – Wakacje Last Minute, Wczasy Super Last Minute, LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Wyspy Kanaryjskie – Polecane wycieczki LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie położone nieopodal północno-zachodniego wybrzeża Afryki od dawna są ulubionym miejscem zimowego wypoczynku turystów. Mogą poszczycić się wspaniałą pogodą i słońcem przez okrągły rok. Wyspy Kanaryjskie to miejsce wymarzone na całoroczne wyjazdy po piękną opaleniznę i kąpiele w ciepłym oceanie.

Wakacje i wczasy na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie dzieli się na dwie grupy – wyspy zachodnie: Teneryfa, Gran Canaria, La Palma, La Gomera i El Hierro oraz wyspy wschodnie – największe i najbardziej znane: Fuerteventura i Lanzarote. Największe walory Wysp Kanaryjskich to bogactwo przyrodnicze, różnorodność ukształtowania terenu oraz wyjątkowo łagodny klimat. Na wyspach znajdują się złociste i ciemne plaże, urwiste wybrzeża, stożki wulkaniczne poprzedzielane dolinami i wąwozami, plantacje bananów i aloesu oraz lasy wawrzynowe. Wyspy Kanaryjskie to świetny wybór na wakacje z dziećmi.

Wczasy Wyspy Kanaryjskie – gdzie jechać?

Wakacje Wyspy Kanaryjskie – kiedy jechać?

Wyspy Kanaryjskie mają klimat podzwrotnikowy z dwoma porami roku, czyli krótką porą deszczową i długą porą suchą. Wyspy Kanaryjskie charakteryzują się małymi różnicami temperatur pomiędzy okresem letnim, a zimowym. Na Wyspy Kanaryjskie można wybrać się o każdej porze roku – zarówno latem, jak i zimą, ponieważ o każdej porze możemy się spodziewać prawdziwych upałów. Od października do stycznia wyspy są nawiedzane przez obfite deszcze, jednak temperatury powietrza nadal zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wakacyjna pogoda na Kanarach rozpoczyna się w marcu a kończy w październiku. Klimat na Wyspach Kanaryjskich jest bardzo gorący i suchy, a temperatury wysokie, szczególnie od lipca do września. Natomiast czerwiec i lipiec to najsuchsze i najgorętsze miesiące w roku i bardzo często nie obserwuje się wówczas ani jednej kropli deszczu.

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich

Na Wyspach Kanaryjskich dni są długie i słoneczne o łagodnych temperaturach, bez większych wahań temperatury, a termometry wskazują pomiędzy 19ºC – 24ºC przez cały rok. Każda z wysp charakteryzuje się odmienną temperaturą w ujęciu rocznym, ale średnio nie spada praktycznie nigdy poniżej 17ºC, a w szczycie nasłonecznienie często przekracza 30ºC. Najczęściej wybierany kierunek, to wyspa Fuerteventura i Lanzarote, gdzie latem średnie temperatury wynoszą pomiędzy 27ºC – 30ºC, a na Gran Canarii i Teneryfie temperatury wynoszą ok. 25ºC. W marcu, kwietniu i maju – średnie temperatury wynoszą ok. 20ºC, a jesienią i zimą 17ºC – 19ºC.