Przejdź do treści
Strona główna / Tunezja

Tunezja

Tunezja – Wakacje Last Minute, Wczasy Super Last Minute, LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Tunezja – Polecane wycieczki LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Tunezja

Tunezja leży w północnej części Afryki, nad Morzem Śródziemnym i uchodzi za miejsce pełne kontrastów za sprawą mieszających się ze sobą kultur afrykańskiej i europejskiej. Bajkowe wodospady i jeziora, kwitnące aromatyczne hibiskusy i barwne oleandry, to połączenie surowej pustyni z egzotyczną oazą. Tunezja jako kraj kontrastów swoim pięknem zachwyca miliony turystów i od wielu lat plasuje się wśród najpopularniejszych kierunków na wymarzone wakacje.

Wakacje i wczasy w Tunezji

Tunezja, to państwo położone w północnej Afryce nad Morzem Śródziemnym graniczące z Algierią i Libią. Od południowej strony Tunezję otaczają wielkie przestrzenie Sahary, a na północy doświadczymy tropikalnego krajobrazu gór Atlasu. Tunezja uważana jest za kraj kontrastów i zróżnicowanego krajobrazu, na który składają się bajkowe wodospady i jeziora, kwitnące aromatyczne hibiskusy i barwne oleandry oraz pustynia i góry. Wysokiej klasy hotele nad Zatoką Hammamet czy Zatoką Gabes kuszą atrakcyjnymi cenami, miłą i przyjazną obsługą. W atrakcyjnych ofertach Tunezja All Inclusive na gości czekają komfortowe pokoje, piękne baseny oraz wyżywienie obejmujące liczne specjały tradycyjnej kuchni tunezyjskiej. Korzystne cenowo wycieczki do najbardziej popularnych kurortów można często znaleźć w ofercie Tunezja Last Minute. Regiony Sousse, Monastir, Hammamet, Djerba, to najczęściej wybierane wakacyjne oferty wycieczek do Tunezji.

Wczasy Tunezja – gdzie jechać?

Obok Egiptu, Tunezja, to najchętniej odwiedzany przez turystów kraj Afryki. Można oddać się tam wodnym szaleństwom w ciepłym, błękitnym i zachęcającym do kąpieli morzu albo delektować się widokiem i zapachem drzewek cytrusowych, figowców i bananowców czy sadów daktylowych. Regiony Sousse, Monastir, Hammamet, Djerba, Mahdia, to najczęściej wybierane wakacyjne oferty wycieczek do Tunezji.

Hammamet – bardzo popularny kurort turystyczny. Przybywają tu miłośnicy plażowania, kąpieli morskich i sportów wodnych, a przepiękne szerokie i piaszczyste plaże, otoczone są drzewami cytrusowymi. Równie interesująca, co plaże jest stara część miasta, dlatego warto poświęcić na zwiedzanie przynajmniej jeden dzień.

Sousse – popularny kurort turystyczny ale też interesujące, otoczone murem Stare Miasto – medina – które kryje w sobie wiele cennych zabytków m. i n. Wielki Meczet, ribat, w którym mieszkali mnisi prowadzący świętą wojnę z niewiernymi, czy muzeum Dar Essid, w którym poznamy dawne życie bogatych mieszczan.

Monastir – tu znajduje się międzynarodowe lotnisko, na które przylatuje większość turystów. Miasto z licznymi hotelami i jeszcze liczniejszymi turystami ale też z ciekawą historią. Miasto portowe, w którym na turystów czekają szerokie, piaszczyste plaże, pole golfowe oraz bogata oferta sportów wodnych i nadmorska promenada z palmami, która biegnie do portu jachtowego.

Port el Kantaoui – nowoczesny kompleks wypoczynkowy ze wspaniałymi hotelami i ośrodkami z apartamentami, czy polem golfowym. Położone jest przy imponującym wielkością porcie jachtowym, który otaczają liczne butiki, restauracje, przytulne kawiarnie i bary. A wszystko to w otoczeniu zielonych drzew oliwnych.

Djerba – jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych w całej Tunezji. Piękne plaże, błękitne morze, słońce, czy wspaniałe zabytki to nie wszystkie atrakcje tego uroczego miejsca. To tylko niektóre powody gwarantujące, że wakacje tutaj będą bardzo udane.

Mahdia – znany ośrodek turystyczny, który oprócz hoteli i przepięknych plaż proponuje coś więcej – piękną medinę – wciętą w morze w postaci wąskiego półwyspu, która zachowała swój urok średniowiecznego Orientu.

Pogoda w Tunezji

Tunezja jest krajem ciepłym, a w sezonie letnim bywa krajem upalnym. Latem – w czerwcu, lipcu i sierpniu – temperatury przekraczają 30°C, choć na wybrzeżu bryza daje poczucie chłodu. W Tunezji nieco chłodniej jest wiosną lub jesienią, jednak temperatury w kwietniu, maju oraz październiku i listopadzie przekraczają 20°C.

Hotele All Inclusive w Tunezji

Najlepsze hotele All Inclusive w Tunezji:

 • Mehari Hammamet Thalasso (ex Golden Yasmin Mehari)
 • Rosa Beach Thalasso & Spa (ex. Vincci Rosa Beach)
 • Concorde Green Park Palace
 • Radisson Blu Palace Resort (Djerba)
 • Caribbean World Djerba
 • Royal Garden Palace (ex Riu)
 • Mahdia Palace
 • El Mouradi Mahdia
 • Dar Djerba Zahra
 • Club Palm Azur
 • Le Soleil Bella Vista Resort (ex.Dessole)

Polecane regiony w Tunezji

Djerba, Hammamet, Monastir, Sousse, Zarzis.