Przejdź do treści
Strona główna / Malta

Malta

Malta – Wakacje Last Minute, Wczasy Super Last Minute, LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Malta – Polecane wycieczki LOT + HOTEL All Inclusive 2024

Malta

Malta, malownicze państwo na Morzu Śródziemnym, stanowi atrakcyjny punkt docelowy dla wielu polskich turystów. Można nie tylko delektować się plażowaniem, ale także zanurzyć się w fascynującym świecie maltańskich zabytków, których jest sporo do zobaczenia.

Wakacje i wczasy na Malcie

Czy marzysz o błogim lenistwie na złocistej plaży, gdy słońce rozpromienia Twoją skórę? A może wolisz odkrywać podwodny świat, nurkując w ciepłych wodach? Szukasz wyjątkowego miejsca, gdzie możesz delektować się wykwintną kuchnią? Może masz ochotę na zwiedzanie starożytnych miast i ruin świątyń? Malta jest odpowiedzią na te wszystkie oczekiwania. Wczasy na Malcie pozwolą Ci doświadczyć jednego z najmniejszych i najbardziej południowych krajów Europy. Wakacje na Malcie zapiszą się w Twojej pamięci na zawsze! Malta, usytuowana jest zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Sycylii i mniej niż 300 km od Tunezji, to państwo z fascynującą historią. Nie tylko Malta jest interesującym celem wakacyjnym. Last Minute na wyspie Gozo, drugiej co do wielkości wyspie w archipelagu Malty, przeniesie Cię w rajski nastrój, dzięki jej niezwykłym, błękitnym lagunom. Wczasy Malta All Inclusive są idealne dla tych, którzy chcą uniknąć codziennego gotowania.

Wczasy Malta – gdzie jechać?

Organizację wyjazdu na Maltę możesz powierzyć renomowanym biurom podróży Ecco Holiday, Exim Tours, Grecos czy Prima Holiday. Mimo niewielkich rozmiarów wyspy Malta posiada kilka popularnych kurortów, w tym Bugibba, Qawra, St. Paul’s Bay, L-Ghadira, Mellieha, Paceville i St. Julian’s, Sliema, Valletta, Vittoriosa (Birgu), Senglea (Isola) oraz Cospicua (Bormla). Te urokliwe miejsca są rozmieszczone wzdłuż wybrzeży całej wyspy, z największym skupiskiem na północy, gdzie zazwyczaj zatrzymuje się większość turystów odwiedzających Maltę.

Pogoda na Malcie

Wyspa Malta, jako najbardziej wysunięty na południe kraj europejski, oferuje wakacyjny raj z doskonałym klimatem praktycznie przez cały rok. Zima na Malcie jest łagodna, co sprawia, że podróż w grudniu czy lutym jest równie atrakcyjna. Przeciętna temperatura styczniowa wynosi około 12 stopni, podczas gdy lipiec i sierpień zapewniają przyjemne 26 stopni. Roczne opady na wyspie wynoszą jedynie 560 mm, z największą ilością dni deszczowych w grudniu i styczniu. Sezon letni trwa na Malcie od maja do października. Warto jednak pamiętać, że w czerwcu czy w pełni sezonu wakacyjnego mogą wystąpić temperatury powietrza sięgające nawet 40 stopni Celsjusza, głównie z powodu wiatru sirocco, niosącego upały z pustyni Sahary.

Hotele All Inclusive na Malcie

Polecane regiony na Malcie

Gozo, wyspa Malta.